Slavnost městských střelců

16.06.2012 00:00

SLAVNOST MĚSTSKÝCH STŘELCŮ 1892-2012

Brno, sobota 16. června 2012

* ku vzpomínce přítomnosti Jeho apoštolského Veličenstva *    

   císaře a krále  FRANTIŠKA JOSEFA I.  

  v Brně roku 1892

Plánovaný program:

 10.00-11.00 slavnostní pochod za doprovodu polní hudby od Místodržitelského paláce (u kina Scala) na Františkov (Denisovy sady). Položení věnce u památníku válek, posvěcení praporů a kulí, zpívaná Rakousko-Uherská hymna v českém jazyce.

 11.00 -16.00 program pro širokou veřejnost na původní střelnici z roku 1892 v Brně-Pisárkách (za Anthroposem) - soutěž ve střelbě do historických dřevěných terčů pro rodiny s dětmi. Každá soutěžící rodina obdrží náboje, vybere si svůj dřevěný historický terč a za asistence dobového doprovodu se pokusí puškou ráže 6 mm zasáhnout střed terče. Výsledky rodinné střelby budou vyhodnoceny. Každá rodina  - nezávisle na úspěchu střelby - si na památku tohoto slavného výročí odnese svůj terč s sebou domů. 

Dobový program do 16 hodin (četnická stanice, polní C.K.pošta, fotosalon, flašinetář....).

Soutěž střeleckých spolků o Královský terč za osobní účasti následníka trůnu J.V. Františka Ferdinanda.  Promenádní koncert C.K. polní dechové hudby Jevíčko.

 16.30 Pochod všech uniformovaných ostrostřeleců s hudbou a prapory od vlakového nádraží po Masarykově na nám.Svobody (17.00 - 17.30). Poděkování  za přítomnosti "zástupce nejvyššího Domu", vyhodnocení střeleb, vyhlášení Krále střeleb. Předání medailí a stuh na sborové prapory.

 Akce se koná za podpory Ministerstva obrany ČR a Magistrátu města Brna a ve spolupráci s Univerzitou obrany a občanským sdružením Ostrostřelci zemí Koruny české s.o.s.